Prizren Üniversitesi

2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

2 yıllık Myo mezunlarına mimarlık dikey geçiş hakkı verilmektedir. Bu hakkı öğrencilere tanıyan ender üniversitelerden bir tanesi de Kosova Üniversitesidir. Oldukça göze çarpan bir ülke konumunu son senelerde olan Kosova dikey geçiş imkanıyla daha da ilgi toplamaktadır. Tarihi, kültürel yapısı, sosyal etkinlikleri, akademik başarısı, genç ve bilgili kadrosu, modern eğitim metodlarıyla Kosova Üniversiteleri öğrencisi olmayı kim istemez ki! Bu üniversitede eğitim almak için sınav puanına bakılmaması da ekstra bir avantaj sağlamaktadır. Lise ya da ön lisans öğrenci diplomasını alarak kayıt işlemlerinizi gerçekleştirecek olan Kosova Üniversitesi sizleri 4 yıllık mezunlar yapabiliyor. Meslek lisesi mezunuysanız ve henüz kendinize dört yıllık üniversite eğitim alma şansı tanımadıysanız artık zamanı geldi. Kosova Üniversitesi sizleri bu konuda harekete geçirecek son derece avantajlı imkânlarıyla buraya davet ediyor. Harç ücretinde de beklentinizi çok uçuk maliyetlerle bir tutmayın. Sizleri ekonomik seçimlerle buluşturacak bölüm kaydı için acele edin.

2 yıllık Myo mezunlarına mimarlık dikey geçiş ile katılacağınız öğrenim ortamında ne gibi artılarınız olacaktır?

Mimarlık eğitiminde eksik kalan bilgileri öğrenme ortamı bulacaksınız. Sizlerin yeteneklerinizi geliştirecek teori ve uygulama sahalarını Avrupa standartlarında karşınızda bulabileceksiniz. İngilizce destekli derslere katılma şansınız mevcuttur. Sosyal hayat olarak uluslararası bir arkadaş çevresiyle birlikte öğrenim hayatınıza devam edebileceksiniz. Dilerseniz memleketinizde de iş başvurusu gerçekleştirebileceksiniz. Mezuniyetinizle alacağınız denklik diploması buna müsaade edebilecektir. Birçok öğrencinin gözünde birinci kaliteli diploma olarak bilinen bu diploma sayesinde iş imkanı için Avrupa’nın geniş ülke perspektifinden faydalanabileceksiniz.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanları ile dört yıllık mezun olabilme şansını sonuna kadar kullanabileceksiniz. Aklınıza takılan soruları danışmanınıza sorarak mimarlık kariyeriniz için daha fazla gecikmeden önemli bir adım atmış olabileceksiniz. DGS sınavına giriş sonrası dikey geçiş yapılma şartı birçok üniversitede vardır. Ama Kosova bu sınava girme zorunluluğuyla sizi sınamamaktadır. Lisans hayatınıza üçüncü sınıf itibariyle devamlılık sağlayarak kendinizi mimarlık konusundaki tüm bilgi ve becerilerle eğitecek ortamda bulabilirsiniz. Öğrenim ortamında yer alan akademik kadroyla yapacağınız çizimler, inceleyeceğiniz yapılar, inşaat alanı gezileriyle gerçek başarılı mimar sıfatını alabileceğiniz kıdeme ulaşabilirsiniz.

Genç kadro ile çalışmalarınız en yeni teknikler ve mimarlıktaki gelişmeler üzerindeki çalışmalar üzerine olacaktır. Bu nedenle sizlerde en yeni yapı çalışmalarını gerçekleştirebilmek için Kosova da mimarlık fakültesi öğrencileri listesinde yer almaya bakabilirsiniz. Böylelikle denenmemişleri görme, uygulama, hayata geçirmede etkili yöntemler nelerdir konularına net yanıtlar bulabileceksiniz. 2 yıllık Myo mezunlarına mimarlık dikey geçiş başvurusunu zaman ve kontenjan sorununu yaşamanıza fırsat vermeyecek danışmanlarınıza bırakabilirsiniz. Onlar sizlerin en yakın eğitim öğretim döneminde eğitim hayatına atılabileceğiniz kayıt sürecinde etken rol oynayabileceklerdir. Bu fırsatla genç ve dinamik düşünen bir mimar unvanıyla mezun olup aranan kimlikte bir statü kazanabileceksiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!