kosova amerikan üniversitesi

Kosova Amerikan Üniversitesi

Kosova’da Eğitim

Kosova Amerikan Üniversitesi (AUK), Kosova’daki tek çok kampüslü üniversitedir. Aynı zamanda bölgenin en prestijli ve seçkin üniversitelerinden biridir. Yüksek akademik standartları, mükemmel tesisleri ve Pennsylvania Amerikan Üniversitesi ile yakın ilişkisi sayesinde AUK, diploma almak için harika bir yerdir.

AUK, PLC ve West Chester Üniversitesi ortaklığıyla 2013 yılında kurulmuştur. Her iki üniversite de yeni okulun kurulmasına yardımcı olmak için isimlerini ve güvenilirliklerini verdi. Başlangıçta, PLC proje için finansmanın çoğunu sağladı, ancak West Chester da biraz para ve ekipman bağışladı. Üniversite on iki öğretim üyesi ve dört lisans programı ile açıldı. 2017 yılına kadar, kampüsteki tüm inşaat tamamlanmış ve öğrenciler için yeterli oda mevcuttu. O yıl, AUK ilk öğrenci grubunu aldı ve derslere başladı.

Amerikan diplomaları satın almak, öğrencilerin yerli mezunlarla dolu bir bölgede öne çıkmalarının kolay bir yoludur. Bu, öğrencilerin iyi para ödeyen ve giriş için yalnızca birkaç yıllık deneyim gerektiren işler bulmasına yardımcı olur. Öğrencilerin AUK’ta aldıkları Amerikan dereceleri son derece rekabetçidir; sadece en nitelikli adaylar, kabul almak için gerekli sınavları geçebilir. Ayrıca, öğretmenler son derece niteliklidir ve öğrencilerin başarılı yetişkinler olmalarına yardımcı olmaya hazırdır. Bu faktörler sayesinde Auku, bölgedeki en iyi üniversitelerden biri haline geldi. Kosova’da eğitim yılı ya da Yök denkliğinin olup olmadığını merak ediyorsanız sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kosova Amerikan Üniversitesi Değişim Programları

Öğrenci Değişim Programı
Kennedy- Lugar Gençlik Programı
Benjamin Franklin Transatlantik Gençlik Programı
Fulbright Programı
Kosova Öğrenci Değişim Programı
Hubert H. Humphrey Programı

AUK’a kayıt yaptıran her öğrenci, kaliteli bir eğitim alma umuduyla oraya gider. Her yıl yüzlerce yüksek nitelikli öğrenci kabul için başvuruyor. Sıkı bir kabul sürecinden sonra, akademik yılda sadece otuz, birinci sınıf öğrencisi kabul edilmektedir. Zamanla, daha fazla tesis kullanılabilir hale geldikçe ve daha fazla öğretim üyesi okula katıldıkça bu sınır artar. Sonuç olarak, AUK hem mevcut öğrencilerinin hem de gelecekteki öğrencilerin taleplerini karşılamaya hazırdır.

AUK’un öğrencilerini başarıya hazırlamasının bir yolu, Priştine Üniversitesi (PUK) ile yakın bağları sürdürmektir. PLC’deki profesörlerin çoğu doktoralarını PUK’ta tamamlamıştır, bu nedenle hem yüksek eğitimlidirler hem de her öğrencinin öğrenim deneyimine her şeylerini vermeye isteklidirler. Bu, AUK öğrencilerinin evlerinde eğitmenleriyle akademik bağlarını sürdürmelerini kolaylaştırır. Tek yapmaları gereken ödevlerini zamanında teslim etmek ve sınıfta başarılı olmaktır – geri kalan her şey PLC’deki profesörler tarafından halledilir. Bunun yanı sıra Kosova’da yaşam koşulları da oldukça iyidir. Kosova öğrenci dostu bir şehirdir bu yüzden Kosova’da okumak size çok şey

Kosova’daki üniversiteler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Üniversite, hem şimdiki hem de gelecekteki her öğrencinin hayatta başarılı olmasına yardımcı olmaya istekli mükemmel öğretim üyelerine sahiptir. Her yıl yüzlerce nitelikli yeni öğrenci bu seçkin üniversiteye katılmak için başvuruyor. AUK, yüksek standartlarını koruyarak gelecekte daha da başarılı olabilir!

Sıkça Sorulan Sorular

Kosova Üniversitesi dgs dikey olağanıyla , iki yıllık okullardan dört yıllığa geçmek isteyen öğrencilere çok büyük bir fayda sunmaktadır. Buna göre öğrenciler, Türkiye’de tamamlamış oldukları iki yıllık okullardan sonra dört yıllık okullara geçiş yapabiliyorlar.

1000 Euro alt limitine sahip derslerde ve maksimum 6000 Euro ücreti belirlenen dersler için kayıt olabilirsiniz. Bölümlerin kontenjan farklılıkları, verilen eğitimler ve bölümlerin kaç yıllık oldukları gibi kriterlere göre ücretleri de değişiklik gösteriyor.

Tercih Sebepleri

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!