Universum Üniversitesi

Universum Üniversitesi Kosova’da aynı zamanda bulunduğu bölgenin ilk araştırma merkezi olma özelliğini taşıyan bir kurumdur. Üniversite, yurt dışı öğrenci değişim programı imkânı sunmaktadır. Bu üniversite civarındaki ve yurtdışı öğrencileri dâhil olmak üzere on iki bin öğrenciye eğitim vermektedir. Diğer üniversitelerden farklı olarak yeni gelişen eğitim modeline uyumu sayesinde kolej eğitimi de vermektedir.

Üniversite, diğer üniversitelerle ortaklaşa hazırlanan program dâhilinde maddi durumu zayıf olan öğrencilere burs, barınma ve sağlık hizmetleri vererek eğitime olan desteğiyle önemli bir yere sahiptir. Akademik eğitim dünyaca ünlü profesörler tarafından verilmektedir. Bu üniversiteden mezun olan öğrenciler iş deneyimi kazanabilmeleri için farklı şirketlere yerleştirilmektedir. Uluslar arası profesörler ile öğrencilerin İngilizce seviyelerinin üst düzeye yükselmesi sağlanmaktadır. Online internet üzerinden eğitimler ile uzaktan eğitim de sağlanabilmektedir.

Universum Üniversitesi’nde Eğitim Kalitesi

Universum Üniversitesi’nde İşletme ve Yönetim, Bankacılık ve Finans, Pazarlama ve İletişim, Uluslararası iş, Siyaset Bilimleri, Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları bölümleri mevcuttur. Bu üniversite de çalışmalar öğrencilerin İpad medya ve sosyal ağlardan takip etmesini sağlar. Ayrıca İngiltere’de Chichester Koleji ile ikizdir. Bu sayede öğrenci değişimiyle İngiltere’de yaz okuluna katılma ve Chichester’ın bir parçası olma şansını yakalamaktadır. Bu üniversite sayesinde öğrenciler dünya çapında 40 üniversite ders görme fırsatını yakalayabilmektedir.

Kariyer hizmetleri ve öğrenci destek hizmetleri sayesinde iş ve burs ve dünya çapında konferanslar ile mesleki eğitim ve kariyer geliştirme konularında öğrencilerine destek olmaktadır. Kosova, Türk öğrenciler için yurt dışı deneyimi için iyi bir fırsattır. İngilizce çok yaygın kullanılmaktadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!