Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği

Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği

Gelecekte hangi mesleği yapacağımız çocukluğumuzdan beri düşünü kurduğumuz hayallerimizdendir. Meslek seçiminde her ne kadar ilgi, istek ve beklentilere cevap olan bir bölüm seçmeyi tercih etsek de hayallerinden vazgeçemeyenlerde olabilmektedir. Sağlık alanında en çok seçilen diş hekimliği branşı içinde aynı durum söz konusudur. Hatta bazı üniversitelerde taban puan sınırlaması olduğundan uzun yıllar tekrar tekrar sınava girme seçeneğini değerlendirmek isteriz. Kosova bu sorunu sizler için yok ederek taban puana bakmadan siz değerli gençleri diş hekimliği fakültesine kabul etmektedir. Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği bölüm seçimi için kayıt zamanı başvurunuzu gerçekleştirmeyi deneyerek bu gerçeğe kavuşabilirsiniz. İlginiz olan diş hekimliği mesleğinde Avrupa’da alacağınız eğitim başlangıcıyla hayalleriniz gerçekleşebilecektir. Hatta mezun olduktan sonra dahi Avrupa topraklarında iyi bir diş hekimi unvanıyla mesleğinize devam edebileceksiniz.

Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği bölümünde karşılaşacağım ders içerikleri nelerdir?

Ağız- diş ve çene cerrahisi başta olmak üzere diş hastalıkları ve tedavisi, ağız- diş- çene radyolojisi, endodonti, ortodonti, periodontoloji, pedodonti, prototik diş tedavisi, oral patoloji, mikrobiyoloji gibi farklı ders içerikleriyle donanımlaştırılacaksınız. Başta ağız ve diş sağlığını korumayla başlayan dersleriniz diş ve diş eti hastalıkları, diş çene ameliyatları, ağız içi protez yapımı gibi konularla devamlılık arz edecektir. Her ne kadar teoride bu derslerin bilimsel isimleriyle öğrenimini gerçekleştirseniz de uygulama aşamaları çok daha önem arz etmektedir. Hem uygulama hem de teoride başarılı olabilmek adına öncelikle teoride bütünlük halinde genel konu bilgisine hakim olmanız gerekecektir. Videolarla diş tedavileri ya da ağız içi hastalıklarla müdahale yöntemleri sizlere anlatılıyor olsa da uygulamada başarılı olmanız için pratiğiniz yeterli olmalıdır. Bunun için uygulama sahalarında en başarılı diş hekimleri ve araştırma görevleriyle birlikte çalışma ortamı yakalamanız daha bir önem kazanmaktadır.

Gelecek vaat eden bu bölümde iyi bir diş hekimi unvanı kazanmanıza yardımcı olacak Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği araştırmasında sorumlu hekimlerimiz sizlere işi ehlince öğretebilmek için tüm çabaları gösterebilmektedir. Avrupa teknolojisindeki ekipmanlarıyla sizlerin geleceğinizi yüksek gelirli maaş kazanabileceğiniz ortamlarda tamamlamanıza destek olacak kadromuzla buradayız. Siz de Kosova olarak size verdiğimiz bu avantajı değerlendirmek için bizim ortam zenginliğimizden faydalanmayı tercih edebilirsiniz. Eğitim öğretim zamanı gerçek dişler ve çene üzerinde şimdiye kadar görmediğiniz farklı ameliyat ve ağız içi sorunları uygulama sahalarında size verme gayreti içerisindeyiz. Uygulamalarımızı en başarılı hekimlerimizin yer aldığı hastane, klinik ve özel birimlerde alabilme imkanını yakalamanız için gerekli zemini hazırlamaktayız. Ağız içi sorunları düzeltmek benim işim diyebilecek el becerisine ve dikkatine güvenen tüm becerikli elleri bünyemizde görmek arzusu içindeyiz. Siz de iyi bir Avrupa diş biriminde hekimliğinizin konuşulan kadar kaliteli olmasını istersiniz. Bu gerçeğe kavuşmak sandığınız kadar uzaklarda değil. Bizi tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!